Як вибрати туристичну байдарку

У світі існує велика кількість різновидів байдарок. І як серед цього різноманіття вибрати саме ту, яка вам підійде? Зараз ми спробуємо в цьому розібратися.


Для початку потрібно визначитися з метою вашої покупки. Адже швидкісна байдарка кардинально відрізняється від байдарки прогулянкової. Куди ви збираєтеся ходити? По тихим лісовим річкам або по порожистим, граючим? На скільки людей повинен бути розрахований човен? Що вам ближче: прогулянковий або спортивний стиль? Відповівши для себе на всі ці запитання, пропонуємо перейти до основних типів байдарок.

Каркасні байдарки

Байдарка каркасна - вважається класикою жанру. Для каркаса застосовуються алюмінієві сплави, пластик, дерево, а для оболонок - тканини зі спеціальним полімерним покриттям. Верхню частину тканини також називають палубою. Вона закриває частину човна, залишаючи одне, два, три посадочних отвори, і створена для того, щоб вода менше потрапляла всередину. Звичайно, те, що палуба закрита може створювати якийсь дискомфорт при посадці, але такі судна, вважаються найбільш місткими. Також використовується як байдарка туристична, в ній найпростіше розмістити як вантаж, так і пасажирів. Походи на таких байдарках можуть бути як сімейними, так і спортивними (хоч і не по дуже складних річках).

Каркасно-надувні байдарки (КНБ)

Цей тип байдарок виник при спробі пристосувати каркасні байдарки до сплавів по порожистим і бурхливими річкам. Саме тому до звичайної каркасної байдарки було додано два надувних балона. За рахунок цього каяк став куди прохідніше і швидше, але поступається по місткості, адже тепер основний внутрішній простір займають балони. Незабаром КНБ розділилися ще на два підвиди: надувні байдарки з елементами каркаса і каркасні байдарки з боротовим піддувом.

Байдарки з жорстким корпусом

Дуже популярний вид. Має найкращу прохідність, мало вразливий, відмінно тримає форму. Але рахується одним з найбільш незручних в перевезенні та зберіганні. Звичайно, для тих, хто «живе біля самої води» з цим проблем не буде.

Надувні байдарки

Відмінне рішення для проведення вихідного дня з сімейством на воді. Вмісткі, не становлять проблем з перевезенням, складанням і зберіганням. Найменш вразливі і не бояться ударів об перешкоди. Але все ж якщо пробоїна трапиться, то проблем може принести куди більше, ніж пробоїна каркасної байдарки. Купити надувну байдарку на перший погляд здається легко. Але потрібно побоюватися виробників, які вважають за краще виготовляти човни з товстої плівки. У такому випадку судно виходить легким, але не міцним.

Взагалі міцність і надійність байдарок повинна стояти в пріоритеті. Компанія «Віола» пропонує вашій увазі судна зі склопластику екстра-класу. Для поліпшення якості виробництва ми використовуємо вакуумні та інфузійні матриці. Ці технології гарантують міцність і стійкість до зовнішніх факторів (волога, ультрафіолетові промені, механічні пошкодження).

Ми доставимо ваше замовлення в короткі терміни і за приємною ціною.